+

21 Niedziela Zwykła 27.08.2023

Kategorie: Parafialne

1.  Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

2.  Od środy   Msze św. w dni powszednie  rano o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00.

3. We czwartek 31 sierpnia będziemy obchodzić 43. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa.

 4. 04 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

5. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

6. W I piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu  zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem do Najś. Serca Pana Jezusa  a następnie   Msza św.     Wyjazd do chorych   z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

7. W I sobotę miesiąca o godz.  17.30  modlitwa różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę   Matek  Józefy Tokarczyk.  

8. Spowiedź od 17.00  środa ( dzieci z kl. 4) , czwartek i piątek. W sobotę przed odpustem od 8.00 do 9.00.  

9.We czwartek o 18.00 spotkanie lektorów i ministrantów.

10.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień duchowego przygotowania do uroczystości    odpustu parafialnego   ku czci Matki Bożej Pocieszenia.     Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazania wygłosi ks. mgr Tadeusz Żygłowicz z Krosna.    O przygotowanie kościoła i otoczenia wokół kościoła prosimy parafian   – Trzetrzewina – Łysa Góra . O zorganizowanie  prosimy parafian   – Trzetrzewina – Łysa Góra : Józef Lorek, Zdzisław Mordarski , Piotr Śmietana, Bernadeta Pacholarz , Łucja Lorek , Barbara Hasior nr 70.        

11. Prosimy, aby na Sumę Odpustową  , aby przyszły dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia .

Do baldachimu prosimy Radę Parafialną.

Do niesienia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki – PDMD;  Figura Dzieciątka Jezus dziewczęta klasy VIII ;       Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej;  Figura MB z Dzieciątkiem– Róża  Stanisławy Geniec ;   Obraz Serca Pana Jezusa – Róża Weroniki Lorek,  Figura MB Fatimskiej – Akcja Katolicka ; 

Figura Serca Pana Jezusa – Róża Ojców Stanisława Gałęziowskiego.

Do chorągwi – młodzieńców i mężczyzn. 

12. Prosimy zadbać o groby Kapłanów i bliskich na cmentarzach i o utrzymanie porządku.

13. Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z organizatorami serdecznie zapraszają tradycyjnie w pierwszy weekend września do Nawojowej na wystawę AGRO Nawojowa 2023, w ramach której odbędą się Dożynki Powiatu Nowosądeckiego.

W związku z wydarzeniem, mogą wystąpić utrudnienia na drogach dojazdowych w Nawojowej za które serdecznie przepraszamy!