+

21 Niedziela Zwykła 22.08.2021

Kategorie: Parafialne

 1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. Dziś uroczystość odpustowa w Parafii św. Heleny w Nowym Sączu  a   od środy w N. Sączu u księży Jezuitów.  Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3. W tym tygodniu Msze św.   poniedziałek,  wtorek i środa o godz. 19.00  a   czwartek ,piątek i sobota o godz. 6.30.        

4. W tym tygodniu czcimy ; wtorek – Świętego Bartłomieja, Apostoła , męcz.  ; czwartek  – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej;  piątek – św. Monikę – matkę i orędowniczkę nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów;     sobota – św. Augustyna –  biskupa i Doktora Kościoła.  

Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Do wtorku przyjmujemy  zapisy chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 25 sierpnia. Koszt   50 zł. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przed kościołem.  

6. Dziś wyrażamy wdzięczność Bogu za 3-letnią posługę ks. Daniela  Syjud  w naszej wspólnocie Parafialnej. Ks. Biskup posyła Go do Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Życzymy Księdzu obfitych łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Pocieszenia  w pracy duszpasterskiej na nowej Parafii.

7.  Od przyszłej niedzieli   Msze św. w dni powszednie  rano i wieczorem.