+

21 Niedziela Zwykła 21.082022

Kategorie: Parafialne

 1.  Dziś uroczystość odpustowa w Parafii św. Heleny w Nowym Sączu  a   od środy w N. Sączu u księży Jezuitów.   

  1. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania  poniedziałek,  wtorek i środa o godz. 19.00  Msza św. połączona z Apelem Maryjnym.

Msza św. w czwartek ,piątek i sobotę o godz. 6.30.        

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W tym tygodniu czcimy ; środa – Świętego Bartłomieja, Apostoła , męcz.  ; piątek  – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej;  sobota – św. Monikę – matkę i orędowniczkę nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów;       

Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W poniedziałek po wieczornym nabożeństwie zapraszam na krótkie spotkanie Radę Parafialną.

6. Do wtorku przyjmujemy  zapisy chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 25 sierpnia. Koszt   65 zł. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem.  

7.Zbliża się Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii 04 września. O przygotowanie kościoła i otoczenia wokół kościoła prosimy parafian   – Trzetrzewina , Biczyce Górne  i Dolne od kościoła wzdłuż głównej drogi lewa strona od p. Marii Florek do Andrzeja Ledniowskiego.

Odpowiedzialni;   Adam Leśniak, Wiesław Kołodziej,Zbigniew Berdychowski, Zbigniew Górecki.

Spotkanie przedstawicieli parafian przygotowujących kościół na Odpust  w wtorek po wieczornej Mszy sw..