+

2 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1.W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. Dziś o godz.  15.00 oraz na Mszy św. o godz. 16.00 zespół „Confessio” z Limanowej tradycyjnie zaśpiewa kolędy   dla Julii Kowalczyk   zapraszamy wszystkich  którzy chcą modlić się o jej uzdrowienie.  

3. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ; w środę   z nowenną do MB Nieustającej Pomocy  w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,  w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.

6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

8. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek  – św. Agnieszka, dziewica i męczennica,     w piątek –  św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła. 

9. Spotkania : Młodzieży w czwartek – grupa Młodsza o godz. 19.00, grupa Starsza o godz. 20.00,   Scholii  w  sobotę godz. 11.00.

10. „Bóg zapłać” za składane  ofiary na pokrycie kosztów prac przy naszej świątyni.

11. Zakończyliśmy  odwiedziny na kolędzie Rodzin naszej parafii. 

       – Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za życzliwe przyjęcie w rodzinach, poczęstunek, za rozmowy i zainteresowanie sprawami parafii i składane ofiary,część z nich przeznaczymy na Seminarium Duchowne, a także dla księży emerytów i chorych.

     –  Za przywożenie, odwożenie i podprowadzanie do sąsiadów.

   – Dziękujemy za modlitwę z ministrantami oraz za obecność .

Niech  Bóg  mieszka w Waszych domach, oddala wszelkie wrogie zasadzki, a Jego błogosławieństwo niech Wam zawsze towarzyszy.