+

2 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1.Przeżywamy 2 Niedzielę Zwykłą. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.   

2. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólne kolędowanie z  Julką  Kowalczyk , połączone z modlitwą do Nowonarodzonego Jezusa o jej uzdrowienie o godz. 15.00     .  Kolędować będziemy z zespołem Confessio z Limanowej.

 3. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ; w środę   z nowenną do MB Nieustającej Pomocy  w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 4.We wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

5.W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. 

6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła czcimy: czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa ;sobota – Św. Agnieszkę, dziew. i męcz.;.  Solenizantom życzymy daru zdrowia i obfitości łask Bożych .

 7. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

8. W przyszłą niedzielę na sumie wystąpi ze śpiewem kolęd Młodzieżowy Chór „Scherzo”  I Liceum Ogólnokształcącego z Nowego Sącza pod dyrekcją dr Andrzeja Citak. Za swoją dotychczasową działalność chór „Scherzo” został uhonorowany m. in. Medalem 700-lecia Nowego Sącza oraz Medalem Województwa Małopolskiego.

 9. Spotkania :  Młodzież Klasy III Gimnazjum we środę o 17.00 

                       Wyjazd PDM D dzieci na lodowisko w sobotę o 8.45

 10. „ Bóg zapłać „ za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne  oraz   za    pomoc  składaną do puszek rodzinie Huberta Pałka z Olchowca poszkodowanej przez pożar domu. 

 11. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy  odwiedziny  na kolędzie Rodzin naszej parafii. 

       – Dziękujemy za życzliwe przyjęcie we wszystkich rodzinach, poczęstunek i                        składane ofiary, za rozmowy i zainteresowanie sprawami parafii.

       Za przywożenie, odwożenie i podprowadzanie do sąsiadów.

   – Dziękujemy za modlitwę z ministrantami oraz za obecność .

Niech  Bóg  mieszka w Waszych domach, oddala wszelkie wrogie zasadzki, a Jego błogosławieństwo niech Wam zawsze towarzyszy.