+

2 Niedziela Zwykła 17.01.2021

Kategorie: Parafialne

1. Dziś o godz.  15.00 oraz na Mszy św. o godz. 16.00 zespół „Confessio” z Limanowej tradycyjnie zaśpiewa kolędy   dla Julii Kowalczyk   zapraszamy wszystkich  którzy chcą modlić się w jej intencji.

2.Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

3. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ;o 17.30 –  w środę   z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka.   Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków i babcie , tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. Spotkania w środę : kl. VII przygotowujących się do bierzmowania o 16.30 ; Ministrantów i Lektorów o 17.30  ; w sobotę o godz. 9.00 PDMD.

6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.

7.  W tym tygodniu patronują nam: we wtorek   – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego ; we czwartek  – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, 

8. Mamy nowego kościelnego, jest nim p. Ryszard Ledniowski z Biczyc Dolnych . Pan Ryszard jest parafianinem uważanym za osobę godną pełnienia swojej funkcji.  

Funkcja kościelnego to raczej służba i posługa kościołowi.

Zasadnicze zadania to troska o porządek w kościele i otoczenia wokół kościoła  ,  nadzór nad zakrystią   , bycie przygotowanym do zastępowania ministrantów, jeśli przyjdzie taka potrzeba oraz pomoc podczas chrztów, ślubów, pogrzebów i innych obrzędów.

Proszę Was o modlitwę w intencji p. Kościelnego,  aby Pan Bóg mu błogosławił w posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej.