+

2 Niedziela Zwykła 15.01.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ;

3.Wtorek 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

4. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.  

5. W tym tygodniu czcimy: czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa ;     sobota – św. Agnieszki, dziew. i męcz. obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,  22 stycznia – Dzień Dziadka.

Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

6.W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. wystąpią z śpiewem kolęd : o 7.00 i 11.00 Kapela „Zakręceni” z Trzetrzewiny a o 9.00 zespół „Niskowioki”.

7. Natomiast  niedzielę 29 stycznia o 15.00  wystąpią )    ze śpiewem zgłoszone  rodzinne zespoły kolędnicze (6) oraz   zespół „Confessio” z Limanowej .   

8. Od jutra rozpoczynamy prace renowacji,  malowanie ścian wewnętrznych  naszej świątyni,   przy zachowaniu dotychczasowej gamy kolorystycznej.

Dlatego proszę parafian z rejonów  z Trzetrzewiny koło Cmentarzy  oraz  z   Biczyc   Dolnych i Górnych od zakrętów jutro o pomoc w przygotowanie  świątyni.

9. Zakończyliśmy  odwiedziny na kolędzie Rodzin naszej parafii. 

       – Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za życzliwe przyjęcie w rodzinach, poczęstunek i składane ofiary, za rozmowy i zainteresowanie sprawami parafii.

     –  Za przywożenie, odwożenie i podprowadzanie do sąsiadów.

   – Dziękujemy za modlitwę z ministrantami oraz za obecność .

Niech  Bóg  mieszka w Waszych domach, oddala wszelkie wrogie zasadzki, a Jego błogosławieństwo niech Wam zawsze towarzyszy.