+

2 Niedziela Zwykła 14.01.2024

Kategorie: Parafialne

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…

2. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30

3.Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.  

4. Spotkania :  środa o godz. 18.30 – Caritas , Akcja Katolicka, Koło Gospodyń Wiejskich  ;  Czwartek godz. 18.00 – kółko tenisowe; piątek – 18.00  noworoczne adoracja Najśw. Sakramentu zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie uczniów kl. 3 i rodziców.

5. W tym tygodniu czcimy: środę – św. Antoniego ,opata ;  piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa ;   

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

6. W niedzielę 28 stycznia o 15.00  wystąpią )    ze śpiewem zgłoszone  rodzinne zespoły kolędnicze (6) oraz   zespół „Confessio” z Limanowej .   

7.    Porządek Wizytacji Duszpasterskiej:

 Poniedziałek (15-01.24) od 8:00 –   TRZETRZEWINA, BICZYCE GÓRNE I DOLNE –  od p. Marii Florek do p. Andrzeja Ledniowskiego

Środa (17-01.24 ) od 14.00 – TRZETRZEWINA – od p. Dariusza Kowalczyka do p. Władysława Czaji .