+

2 Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

Kategorie: Parafialne

1.  W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes –  Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy.   Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.    

2. Jutro 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny,   ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

3. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie z Caritasem.

4. W tym tygodniu  spowiedź przed I piątkiem ; od 16.30 czwartek i piątek.

5.W środę o godz.17.00 spotkanie powtórkowo- modlitewne dzieci kl.III wraz z rodzicami. Na mszy św. uroczyste przyjęcie 3 nowych ministrantów   do grona służby liturgicznej.    

6. W I czwartek  o godz. 17.00  zapraszamy do modlitwy  o nowe powołania kapłańskie i zakonne,   modlitwę różańcową poprowadzi Akcja Katolicka.   

7. W I piątek od godz. 16.30 spowiedź;  o godz. 17.00 Droga Krzyżowa ( poprowadzi Akcja Katolicka) , Msza św. a po   niej Nabożeństwo do NSPJ  i zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci , o 19.00  Droga Krzyżowa dla młodzieży ; w sobotę o godz. 9.00 dla dzieci.          W I piątek miesiąca  do chorych udamy się od godz. 8.00.

8. W I sobotę  o 17.00 Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek Marii Lorek z Centrum .

9. W czwartek 4 marca – św. Kazimierza (1458-1484), królewicza, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.                                    

10. W przyszłą niedzielę  po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.  

11. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas  będzie  rozprowadzał wielkanocne baranki   oraz paschaliki wśród parafian.  Składana ofiara z okazji otrzymania małego baranka lub paschalika   6 zł , średniego baranka 10 zł.

12.Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 14  marca w 4 niedzielę Wielkiego Postu   a zakończenie odpustem ku czci św. Józefa . Poprowadzi je o. Waldemar Kus SVD z Zakopanego , wieloletni misjonarz .   Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

                                                               

13. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.