+

2 Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś niedziela modlitwy, postu i solidarności z Misjami My też jesteśmy posłani „Ad gentes” czyli „do narodów” i dlatego wspieramy ponad 2 tysiące polskich misjonarzy pracujących w 98 krajach świata. Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha każdego bez wyjątku. Bóg zapłać za dar misyjny złożony dziś do puszek.

2. Dziś ,1 marca w całej Polsce odbywać się będą uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych. – Oni walczyli za Ojczyznę. Ich wartościami były: Bóg, honor i Ojczyzna.

3. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.

4. Msze św. w dni powszednie będą rano 6.30 i wieczorem 17.30.

5. W środę święto św. Kazimierza Królewicza.

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Pragniemy te dni przeżywać jako kolejny krok przygotowań na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Modlić się będziemy z młodzieżą i za młodzież.

7. W czwartek od 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży.

8. W I piątek od godz. 16.30 spowiedź; Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i Msza św. a po niej Nabożeństwo do NSPJ i zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci ; o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i zmiana tajemnic różańcowych dla młodzieży gimnazjalnej. (Dla Gimnazjalistów jest to przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania); droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9.00.

9. W I piątek udamy się do chorych od 14.00 .

10. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Porządek: o 17.00 Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek Władysławy Pasiut; o 17.30 Msza św. i Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP oraz Apel.

11. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał wielkanocne baranki Caritas oraz paschaliki. Paschaliki zapalimy w Wielkanoc w naszych domach, a także na grobach naszych bliskich.

12. Spotkania; Ministranci Lektorzy we środę po Wieczornej Mszy

Klasa I i II gim. w ramach przygotowania do Bierzmowania w Czwartek o 17.30

PDMD w Sobotę o 10.00.

13. Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od 13 do 17marca (tj. od piątku do wtorku) . Słowo Boże będzie głosił ks. dr Tadeusz Piwowarski proboszcz z parafii Jurków k/ Dobrej. Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.:

v w „Gościu Niedzielnym”: Dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii rozwiedzionym i żyjącym w powtórnych związkach; aż w 139 krajach chrześcijanie są dyskryminowani, co roku, aż 100 tys. Chrześcijan oddaje swe życie za wiarę

v „Mały Gość Niedzielny”, a w nim plakat Ukrzyżowanego Pana Jezusa

v „Promyczek Dobra” polecamy dzieciom już od przedszkola z historiami o świętych.