+

2 Niedziela po narodzeniu Pańskim.

Kategorie: Parafialne

 1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela o Świętach Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.   

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.  Składka na wsparcie misji katolickich na całym świecie.                                                                          

3. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

4. O godz. 16.00 wystąpi ze śpiewem kolęd nasz Chór Parafialny ,   po mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe i kolędowanie ; ; Radę Duszpasterską, Caritas i Chór Parafialny, Parafialny Zespół Synodalny, Akcję Katolicką, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.                                                   

5. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ; w środę   z nowenną do MB Nieustającej Pomocy  w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6.Próba scholi – sobota godz. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.