+

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03,01.2021

Kategorie: Parafialne

1.W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek.

  1. W tygodniu w dni powszednie Msze św. o godz. 6.30 ; o 17.30 w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i w sobotę.

3.W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.
W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Składka na wsparcie misji katolickich na całym świecie.

  1. W I czwartek miesiąca, po Mszy św. Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę różańcową o powołania do kapłaństwa i zakonu.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  3. Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko kościelnego.

Posługa kościelnego, domaga się odpowiednich kwalifikacji.
Kościelny powinien odznaczać się pozytywnym nastawieniem do Kościoła, żywą wiarą, miłością do liturgii, głębokim szacunkiem do świątyni, gotowością do wykonywania swej funkcji w dni powszednie i świąteczne, uczciwością, wiarygodnością, dyskrecją, uprzejmością, umiejętnością współpracy z księżmi i różnymi grupami parafialnymi. W jego posłudze nie może brakować także solidności w pracy, talentu organizacyjnego, uzdolnień w zakresie prac konserwacyjnych.

Kościelny wykonując powierzone funkcje w liturgii, powinien mieć świadomość, że spełnia je w duchowym zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem, Najwyższym Kapłanem, niewidzialną Głową całego zgromadzenia liturgicznego.
Głównym zadaniem kościelnego jest przygotowanie liturgii, otwieranie i zamykanie kościoła, troska o szaty, księgi, naczynia, świece i inne sprzęty liturgiczne, przygotowanie obrzędów liturgicznych np. pogrzeb, ślub, chrzest , dzwonienie, obsługa i konserwacja różnych technicznych urządzeń służących sprawowaniu liturgii, troska o czystość w w otoczeniu kościoła.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. ”.