+

2 Niedziela Adwentu

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek. O godz. 16.00 Nieszpory a po nich Msza św.

2. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. W tygodniu Roraty o godz. 17.30 a 20 min wcześniej Godzinki.

4. W jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00 , 9.00 12.00 oraz wieczorem o godz. 17.30.

5.W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w sobotę – św. Łucję, patronkę niewidomych i chorych na oczy. Solenizantkom składamy serdeczne życzenia.

6. W sobotę 13 grudnia będziemy przezywali 1 rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez obraz „Jezu ufam Tobie” i relikwie
św. Faustyny i bł. Jana Pawła II.

7. W Kaplicy MB Fatimskiej są do nabycia świece Caritasu. Jest to adwentowa ofiara na pomoc dla dzieci. Najmniejsza ofiara to 5 zł. Tyle wynosi minimalna cena świecy. Można nabywać kartki świąteczne, kalendarze i stroiki świąteczne. Zaopatrując się w nie pomagamy potrzebującym.

8. Biskupi Diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 26 grudnia 2014 r.

9. W tym roku prosimy o przygotowanie szopki i kościoła na Święta Bożego Narodzenia parafian z Trzetrzewina Łysa Góra. Odpowiedzialni p. Jan Lorek z Zimowego oraz p. Jan Lorek i Andrzej Hasior z Łysej Góry. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie sie kiermasz ozdób światecznych własnoręcznie wykonanych przez dzieci i młodzież z naszej parafii. Dochód bedzie przeznaczony na dofinansowanie oazy wakacyjnej.

11. Spotkania; – ministranci i Lektorzy – środa po Roratach

– wyjazd Młodzieży na spotkanie w Brzeznej- w piątek godz. 18.30.

– wyjazd dzieci z PDMD na lodowisko do Chełmca – sobota o godz. 10.00