+

2 Niedziela Adwentu

Kategorie: Parafialne

1.Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek. O godz. 16.00 Nieszpory a po nich Msza św.

2. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3.W tygodniu Roraty o godz. 17.30 a 20 min wcześniej Godzinki.

4.W wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00 , 9.00 , wieczorem o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Caritasu.

5. W środę o godz. 17.30 podczas Mszy św. będzie ceremonia przyjęcia posługi ministranta przez aspirantów . Zapraszamy na tą uroczystość Rodziców . Wszystkich proszę o modlitwę w ich intencji by posługę w kościele pełnili chętnie, pobożnie na chwałę Bożą i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

6.W Kaplicy MB Fatimskiej są do nabycia świece Caritasu. Jest to adwentowa ofiara na pomoc dla dzieci. Najmniejsza ofiara to 5 zł. Tyle wynosi minimalna cena świecy. Można nabywać kartki świąteczne, kalendarze i stroiki świąteczne. Zaopatrując się w nie pomagamy potrzebującym.

7. Spotkania; – ministranci – wtorek po Roratach
– Lektorzy Czwartek po roratach
– wyjazd Młodzieży na Spotkanie Dekanalne w Brzeznej- w piątek godz. 19.45.
– sobota – PDMD o godz. 10.00 ; schola – 11.00.

9. W tym roku prosimy o przygotowanie szopki i kościoła na Święta Bożego Narodzenia parafian z Trzetrzewiny nad Klęczanami. Odpowiedzialni; p. Edward Olesiak, Ryszard Skoczeń, Wiesław Zagajski ,Grzegorz Leśniak . Na spotkanie organizacyjne zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św.

10. W przyszłą niedzielę 13 grudnia będziemy przezywali 2 rocznicę nawiedzenia naszej parafii przez obraz „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. Faustyny i bł. Jana Pawła II.

11. Ks. Proboszcz parafii Tęgoborze zwraca się z prośbą do naszej Parafii o pomoc dla rodziny Bukowskich zam. w Łyczance parafia Tęgoborze , która to rodzina ucierpiała w wyniku wybuchu gazu. Pan Paweł Bukowski jest w stanie krytycznym z powodu oparzeń, dom został poważnie uszkodzony i wymaga gruntownego remontu. Zwraca się do nas z prośbą ponieważ żona p. Pawła pochodzi z naszej Parafii. Za wszelką pomoc z serca składa „Bóg zapłać”. Zbiórka na pomoc poszkodowanej rodzinie w przyszłą niedzielę po Mszach św. . Ofiary do puszek będzie zbierał Caritas z Tęgoborzy .