+

2 Niedziela adwentu 05.12.2021

Kategorie: Parafialne

1. Dziś w drugą niedzielę Adwentu już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.   

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

Święty Mikołaj odwiedzi dzieci w poniedziałek po roratach, szczególnie zapraszamy ministrantów, lektorów , Schole  .

3. W tygodniu Roraty o godz. 17.30 a 20 min wcześniej Godzinki. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty   dzieci z  lampionami  .

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku.   Msze św. o godzinie 7.00 , 9.00 i 17.30.

W „godzinie łaski” od 12.00 do 13.00 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę.

5. W piątek o 17.30 modlitewne spotkanie uczniów kl.VIII kandydatów do sak. bierzmowania   w czasie nabożeństwa   poświęcenie modlitewników.

6. Po Mszach Świętych można u Caritasu nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy,  są także do nabycia  kartki świąteczne, kalendarze i przepyszne  pierniczki św. Mikołaja . Zaopatrując się w nie pomagamy potrzebującym.

7.  W przyszłą niedzielę składka  na pokrycie kosztów  ogrzewania kościoła.

8. W tym roku prosimy o przygotowanie szopki i kościoła na Święta Bożego Narodzenia parafian :  Trzetrzewina   Wieś  od Stefana Smagi do Mieczysława Mordarskiego – odpowiedzialni  Ryszard Jojczyk, Ryszard Lorek, Danuta Lorek i Stefan Kołdras oraz  Trzetrzewina  od p. Jarosława Kołodzieja  do p. Stefana Leśniaka. Odpowiedzialni p. Iwona Kołdras i Stanisław Leśniak.                                                                                             Na spotkanie organizacyjne zapraszam w poniedziałek po  roratach.

9. Spotkania:   – piątek godz.16.00- kółko szachowe; 19.00;- Grupa Młodzieżowa ; sobota  godz. 9.00 – Zespół ; godz. 10.00- PDMD.

10. W tym tygodniu czcimy:  poniedziałek św. Mikołaja, biskupa Myry ; wtorek Świętego Ambrożego   biskupa Mediolanu, wybitnego teologa, obrońcę Bożej nauki i doktora Kościoła.   środa –  uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP                                             

Wszystkim solenizantom  życzymy wszelkich łask Bożych .