+

19 Niedziela Zwykła 09.08.2020

Kategorie: Parafialne

1.Nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek, prace   powierzajmy  Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

Msze św. w porządku niedzielnym  o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 16.00 z Nieszporami.

Msze święte w tygodniu ;  6.30  ; tylko w  środę   i czwartek o 18.00  .

2. W środę zapraszamy  na nabożeństwo Fatimskie.  O  godz. 18.00  Msza św.  przewodniczy nasz rodak ks. Krzysztof Ceglarz.   W procesja  różańcowa   do kapliczki na Krasne  Biczyckie . O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę  Annę i Adama  Fałowskich.

3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wyrażamy prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa.  Jest to święto obowiązkowe i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół , kwiatów, warzyw. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

Wieczorem tradycyjnie  Msza św. o godz. 17.30 w Biczycach Górnych  w  kapliczce koło p. Wnęków .

4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy: poniedziałek –  św. Wawrzyńca męczennik, diakon, opiekun ubogich,    wtorek – św. Klarę, dziew.;  piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.,  ; sobotę – Wniebowzięcie Najświętszej Mari Panny.

Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa świętych patronów.

6.  W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów  elewacji kościoła.

7. Jeszcze raz w imieniu naszej parafianki Pani Doroty dziękuję za  otwartość i hojność Waszych serc wspierając budowę jej domu.

8. Renowacja Misji Świętych   od środy 02 do 06 września  2020 r.  d dziś   będziemy wspólnie odmawiać modlitwę dla uproszenia błogosławieństwa Misjom Świętym.

9. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

10. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.