+

18 Niedziela Zwykła 31.07.2022

Kategorie: Parafialne

1. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Msze święte w tygodniu ;  6.30  ; tylko  w środę,   piątek i sobotę o 18.00  .

3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

4. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.   

5 . W środę – Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła . 

6. W I czwartek   o godz. 6,30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. modlitwa różańcowa którą poprowadzi Akcja Katolicka.  

7. W I piątek Msza św. rano o 6.30 po południu od godz. 17.00 spowiedź  i adoracja Najśw. Sakramentu  zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem do Najś. Serca Pana Jezusa  a następnie   Msza św.

Dzieci  I komunijne  zapraszamy do spowiedzi w środę od 17.15 .   

Wyjazd do chorych   z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

8. W I sobotę miesiąca o godz.  17.30     Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę   Matek  Anety Rams a  o 18.00 Msza Święta  .

9. Dziś w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna  się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego trwający do 7 sierpnia. Plan Odpustu wywieszony jest w gablocie.

10.  W przyszłą niedzielę po prymarii  zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się   w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 

11. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

czwartek –  św. Jana Marii Vianneya, prezb. ;   sobotę – Święto  Przemienienia Pańskiego ;

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów