+

18 Niedziela Zwykła 06.08.2023

Kategorie: Parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.  To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim.   

2. Msze św. w porządku niedzielnym  o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 16.00 z Nieszporami.   Po prymarii zmiana tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

3.Dziś o godz. 17.00 wyjazd dzieci zaangażowanych w grupach naszej Parafii, na Oazę Parafialną do Mszany  Górnej.   Uczestnikom Oazy i opiekunom z ks. Markiem na czele, życzymy udanego, i bezpiecznego wypoczynku.

4. Msze święte w tygodniu ;  6.30  ; tylko w  środę   i piątek 18.00  .

5. W przyszłą niedzielę nabożeństwo Fatimskie.  O  godz. 16.00  Msza św.    i procesja  różańcowa   do kapliczki na Krasne  Biczyckie . O przygotowanie figury MB Fatimskiej proszę  róże matek Władysławy Pasiut. 

O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę  Annę i Adama  Fałowskich. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

6. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.    

8. Przyjmujemy  zapisy chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 25 sierpnia. Koszt   70 zł. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przed kościołem.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek – św. Dominik , prezb. ; środa  – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

czwartek – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

piątek – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.