+

17 Niedziela Zwykła 30.07.2023

Kategorie: Parafialne

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia.  Włączmy się   w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!  

2. Msze święte w tygodniu ;  6.30  ; tylko  w środę i   piątek   18.00  .

3. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

4. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

5 . W środę – Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła . 

6. W I czwartek   o godz. 6.30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. modlitwa różańcowa którą poprowadzi Akcja Katolicka.  

7. W I piątek Msza św. rano o 6.30 po południu od godz. 17.00 spowiedź  i adoracja    zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa  a następnie o 18.00.  Msza św. Dzieci  I komunijne  zapraszamy do spowiedzi w środę od 17.00 .   

Wyjazd do chorych     od godz. 8.00.

8. W I sobotę miesiąca o godz.  6.30  Msza św. i   Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę   Matek  Anety Rams  .

9. Dziś w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna  się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Plan Odpustu wywieszony jest w gablocie.

10.  W przyszłą niedzielę po prymarii  zmiana Tajemnic Różańcowych .  

11. Zapisy na  Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w parafii tylko w tym tygodniu  lub przez link  internetowy: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=bPhWgJQPi06bMK0pwTeS22DS5RXJii1Fh_DF8xz7EZdUNkk2N0VZWFRaRjYyMEZVTTdUMEw2Qk45Sy4u

Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się 13 sierpnia o 15.00 w Tęgoborzy oraz o 17. 00 w Laskowej.   Przewodnik grupy 25. –  ks. Damian Pitwor.

12. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

piątek –  św. Jana Marii Vianneya, prezb.  

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów.