+

17 Niedziela Zwykła 24.07.2022

Kategorie: Parafialne

 1.  Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów . Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. Msze święte w tygodniu ;  6.30  ; w środę    18.00 .

3.W piątek 29.07.2022 o godz. 6.30 Mszą św. rozpocznie się 17 Pielgrzymka Rowerowa Trzetrzewina – Jasna Góra. Informacje u organizatora  p. Łukasza Krzyształa ( tel. 798 688 207)

4. Od 31 lipca  w Bazylice św. Małgorzaty rozpocznie  się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego trwający do 7 sierpnia. Plan Odpustu wywieszony jest w gablocie.

5. Dekretem ks. Biskupa nasz wikariusz ks. Mateusz Mikrut  zostaje posłany do pracy duszpasterskiej we Francji . Na jego miejsce otrzymał nominacje ks. Marek Czerwiński.  15. Sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 wyrazimy  wdzięczność Bogu za roczną posługę ks. Mateusza  w naszej parafii.

6.  W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek – św. Jakub , Apostoł ; wtorek – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa; piątek  – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.