+

16 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Trzetrzewina
16 Niedziela Zwykła -20 lipiec 2014 r

1. Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 7.00 9.00; 11.00; po południu o godz. 15.30 wyruszy procesja modlitewna w intencji naszych bliskich zmarłych na Stary i nowy cmentarz a o godz. 16.00 Msza św. w kaplicy cmentarnej za wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Ofiary składane na cmentarzu przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu kostki brukowej.

Msze święte w tygodniu ; 6.30 tylko 19.00 – w środę .

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy: wtorek –wsp. Św. Marii Magdaleny- Uroczystość Odpustowa w Kaninie; środę –Św. Brygidy patronki Europy. ; czwartek – Św. Kingi, dziew.; piątek – Św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących; sobota – Św. Joachima i Anny rodziców NMP. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia a wśród nich Ks. Krzysztofowi , życzę najobfitszych łask Bożych i opieki świętych Patronów.

Jutro( 21.lipca) o godz. 19.00 spotkanie Rodziców dzieci wyjeżdżających na Oazę do Piwnicznej. Prosimy o przyniesienie wypełnionych oświadczeń.

25 lipca w piątek pod przewodnictwem p. Łukasza Krzyształa wyrusza IX Pielgrzymka Rowerowa Trzetrzewina – Jasna Góra. Rozpoczęcie o 6.30 mszą św. w intencji pielgrzymów. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń.

W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie błogosławieństwo wszelkich pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Włączymy się w ogólnopolską akcję; „ Niesiemy Chrystusa na krańce świata” – Podaruj 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże.

Prowadzimy zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia.

Zarząd Osiedla Dąbrówka organizuje od 1 do 10 sierpnia br. Pielgrzymkę wraz ze zwiedzaniem do Medugorje. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu w kościele sa prowadzone w dalszym ciągu prace przy układaniu posadzki.

Składam Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na ten cel ; parafianom z Trzetrzewiny i z Krasnego Biczyckiego za pomoc oraz za prace stolarskie.