+

16 Niedziela Zwykła 23.07.2023

Kategorie: Parafialne

 1.  Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów . Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. Msze święte w tygodniu ;  6.30  ; w środę    18.00 .

3.W piątek 28.07.2023 o godz. 6.30 Mszą św. rozpocznie się 18 Pielgrzymka Rowerowa Trzetrzewina – Jasna Góra. Informacje u organizatora  p. Łukasza Krzyształa ( tel. 798 688 207)

4. Od przyszłej niedzieli  w Bazylice św. Małgorzaty rozpocznie  się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego trwający do 6 sierpnia. Plan Odpustu wywieszony jest w gablocie.

5.  W tym tygodniu patronują nam:  

Poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich;  

Środa, 26 lipca – św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny . Podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  Matce Najświętszej będziemy też polecali tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

Sobota, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa z Betanii .

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

6. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.