+

16 Niedziela Zwykła 18.07.2021

Kategorie: Parafialne

  1. Po południu o godz. 15.30 z kościoła wyruszy procesja modlitewna w intencji naszych bliskich zmarłych na Stary i Nowy cmentarz a o godz. 16.00 Msza św. w kaplicy cmentarnej za wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach.
  2. Msze święte w tygodniu : 6.30 ; tylko w poniedziałek o 18.00 .
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła czcimy: poniedziałek- św. Małgorzaty, dziew. i męcz.; czwartek – św. Marii Magdaleny ; piątek – św. Brygidy, zak., patronki Europy ; sobota – św. Kingi, dziew.;- patronki diecezji.
  4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował komunikat z apelem, by niedziela 25 lipca była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Z tego tytułu po Mszach zorganizowana będzie zbiórka funduszy na ten cel.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo wszelkich pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. Włączymy się w ogólnopolską akcję; „ Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata” – Podaruj 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy jako Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.

6.Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku, a Wszystkim – dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!