+

15 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1.Dziś o 16.00 nieszpory i Msza św.. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.  

2.  Msze św. w tygodniu ;  w środę i piątek  o 18.00 w pozostałe dni o godz. 6.30.

3. W jutro w naszej parafii   Adoracja Najśw. Sakramentu, jako podziękowanie za nawiedzenie kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Nabożeństwo Fatimskie.

– 13.00 Nieszpory eucharystyczne i rozpoczęcie Adoracji.

– 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.   

– 17.15 – Modlitwę Różańcową poprowadzi Róża matek p. Władysławy Pasiut.

– 17.40 – Uroczysta Msza św. 

– 18.40 – Przejazd   z Figurą Matki Bożej Fatimskiej na Strzyganiec.  

– 19.00 –  Uroczysta Msza św.   

4. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek   – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5.  W przyszłą niedzielę będzie letnie Nabożeństwo za zmarłych. O godz. 15.30 z kościoła wyruszy procesja  na Stary    i Nowy cmentarz . O 16.00 w kaplicy cmentarnej  Msza św.  za wszystkich zmarłych parafian. Proszę uporządkować groby  swoich bliskich zmarłych, zadbać o groby księży.

6. W przyszłą III niedzielę   miesiąca w kościele i na cmentarzu składka   na pokrycie kosztów elewacji naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy rodzinom oraz młodzieży pracującej za ofiary składane na ten cel. 

7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła  czcimy:   poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji; środa –  św. Bonawenturę   bp, Doktor ; czwartekNajświętszej Maryi Panny z Góry Karmel ;  sobota -Szymona z Lipnicy , kapł.

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia   ,  życzę najobfitszych łask Bożych i opieki świętych Patronów. 

8. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r.   

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

9. Dziś w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce za   wstawiennictwem św. Jana Pawła II, prośmy Pana Boga, pieśnią „Boże coś Polskę” aby Polacy dokonali właściwego wyboru.