+

15 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 7.00 9.00; 11.00; po południu o godz. 15.30 z kościoła wyruszy procesja modlitewna w intencji naszych bliskich zmarłych na Stary i Nowy cmentarz a o godz. 16.00 Msza św. w kaplicy cmentarnej za wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Dziękuję za ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów ocieplenia stropu kościoła .

2. Msze święte w tygodniu ; 6.30 tylko w środę i piątek o 18.00.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła czcimy: poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.;
środa – św. Szymona z Lipnicy , prezb.; czwartek – św. Małgorzaty , dziew., i męcz., patronki miasta Nowy Sącz; piątek -bł. Czesława , prezb.;
Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia , życzę najobfitszych łask Bożych i opieki świętych Patronów.

4. W środę o godz. 18.00 „Nowenna Jubileuszowa” w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego  25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

6. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. .Pamiętajmy o zasadzie : w każdym katolickim domu powinna być przynajmniej jedna katolicka gazeta.

6. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.