+

14 niedziela zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Trzetrzewina
14 Niedziela Zwykła – 06.07.2014

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 16.00. Po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

2. Od poniedziałku do Soboty – ze względu na prace w kościele – Msze św. będą odprawiane w kaplicy cmentarnej. Rano o godz. 6.30 tylko w środę o godz. 19.00.

3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: wtorek – św. Jana z Dukli, kapłana; w piątek – Św. Benedykta, opata , Patrona Europy; sobota- św. Brunona, Bonifacego z Kwerfurtu, bpa, męcz .
Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 i 9.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, jako podziękowanie za nawiedzenie kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. O godz. 15.00 Msza św. z Nieszporami , o 16.00 z kościoła wyruszy pielgrzymka z figurą MB Fatimskiej na Strzyganiec. W tym roku trasa pielgrzymki przebiegać będzie droga przez Nakle . O 18.00 spotkanie z koła p. Ledniowskich z pielgrzymami ze Strzygańca , o godz. 19.00 uroczysta Msza św. Po Mszy św. indywidualnie powrót do domów. Pan Mordarski podstawi autobusy na drodze z Chochorowic na Trzetrzewinę , którymi można powrócić pod kościół na parking. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Różę Matek Marii Wielgus.

5. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie .

6. Od 25 – 27 lipca pod przewodnictwem p. Łukasza Krzyształa wyrusza IX Pielgrzymka Rowerowa Trzetrzewina – Jasna Góra. Rozpoczęcie 25 lipca 6.30 mszą św. w intencji pielgrzymów. Koszt 100 zł. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń . Ilość uczestników ograniczona.

7. „Miłość na śmierć, nie umiera” to hasło jubileuszowej XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia. Prowadzimy zapisy.
Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę 40 zł dopłaca Caritas. Do 16-go roku życia uczestnik musi mieć wyznaczonego, pełnoletniego opoikuna- jest to także warunek ubezpieczających PPT.
Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych nowy adres PPT www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl .

8. Składam Bóg zapłać parafianom ; z Trzetrzewiny domy koło Cmentarzy i z Krasnego Biczyckiego za pomoc przy przeniesieniu części ławek w kościele i zabezpieczeniu ołtarzy. Prace od poniedziałku będą kontynuowane dlatego proszę w poniedziałek na godz. 7.00 o ponowną pomoc.