+

14 Niedziela zwykła 07.07.2024

Kategorie: Parafialne

1.  Dziś po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.                                     Dziś nasz rodak o. Paweł Jurkowski- redemptorysta, obchodzi jubileusz – 25 lat swojego kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Drogiego Jubilata, podczas mszy św. o godz. 11.00.     O 16.00 nieszpory i Msza św.. 

2.  Msze św. w tygodniu ;  w środę   18.00 w pozostałe dni o godz. 6.30.

3. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca lipca i nabożeństwo fatimskie .    Zgodnie z     tradycją  udamy się w pielgrzymce z figurą Matki Bożej Fatimskiej na Strzyganiec. O godz. 16.30  Msza św.  , kazanie wygłosi Ks. Piotr Ścipień z parafii Świniarsko.     Pielgrzymce towarzyszyć będzie Banderia  konna „Iskra” Doliny Dunajca.   Trasa pielgrzymki przebiegać będzie droga przez Nakle .

O 18.15 od domu p. Ledniowskich pielgrzymujemy z parafinami z Brzeznej na  Strzyganiec , o godz. 19.00 uroczysta Msza św.  Po Mszy św. indywidualnie powrót do domów. O przystrojenie figury   prosimy panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

4. W przyszłą niedzielę od 12.00 do 16.00 w naszej parafii   Adoracja Najśw. Sakramentu, jako podziękowanie za nawiedzenie kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Prosimy parafian  z poszczególnych rejonów :

12.00 -I i II Krasne   ; Biczyce Górne –od Kasieczki ,Folwark i domy do p. Matrasów

13.00 – Trzetrzewina:  Niwy-   Nakle – Zadziele ;

14.00 – Trzetrzewina:  Zagrody – Wieś  , Domy od szkoły do Stanisławy Zawiślan

15.00 – Trzetrzewina : Stara droga od p. Dariusza  Kowalczyka do Tadeusza Leśniaka ; Łysa Góra, Krasne Potockie domy wzdłuż drogi -i  nad Klęczanami.

5.  W III niedzielę lipca  będzie letnie Nabożeństwo za zmarłych.  O 16.00 w kaplicy cmentarnej  Msza św.  za wszystkich zmarłych parafian.  Proszę uporządkować groby  swoich bliskich zmarłych, zadbać o groby księży.

Natomiast w IV niedzielę lipca  po  Mszach św.   błogosławieństwo wszelkich pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.

7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła  czcimy: poniedziałekśw. Jan z Dukli ;  czwartek – Świętego Benedykta   opata, twórcy reguły zakonnej benedyktynów, patrona Europy; piątek– św. Brunona z Kwerfurtu, bp i męcz. ; sobota – św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, patronów diecezji;

6. Wszystkim Uczniom szkół ponadpodstawowych przypominamy o nowym obowiązku (od tego roku szkolnego) wynikającym z ich udziału w katechizacji szkolnej.

Otóż należy z otrzymanym od katechety świadectwem z nauki religii zgłosić się w kancelarii swojej parafii w celu dokonania adnotacji faktu swego udziału w katechizacji w Parafialnej Księdze Nauczania Religii.

Otrzymane świadectwo pozostaje własnością ucznia.

Udział w katechizacji oraz pogłębianie wiary i wiedzy religijnej jest moralnym i religijnym obowiązkiem każdego wierzącego.

8. „Bóg zapłać”  za składane ofiary   na pokrycie kosztów  wykonanych nowych schodów przy zakrystii prowadzących na strych kościoła. 

9 . Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.