+

14 Niedziela Zwykła 03.07. 2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.   

Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.      

O 16.00 nieszpory i Msza św.. 

2 .Msze św. w tym tygodniu ;  rano  – o 6,30 ;  tylko w środę o 18.00 . 

3. W środę – Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła , w piątek   – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. o godz. 6.30. modlitwa różańcowa którą poprowadzi Akcja Katolicka.  

5. W tym  tygodniu wspominać będziemy ; środa – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki”  ; piątek– św. Jana z Dukli – prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin,   słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.  

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzę najobfitszych łask Bożych i opieki świętych Patronów. 

6. „Chrystus naszą Paschą” to hasło XL Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Będzie trwać do 25 VIII 2022r.

Zapisy na Pielgrzymkę do grupy 25 – św. Just  w parafii przez lipiec, a w sierpniu u przewodnika grupy.   Ze względu na trudniejszy dostęp do noclegów bardzo proszę, aby uczestnicy byli świadomi noclegów w namiotach i zaopatrzyli się w swoje namioty na czas pielgrzymowania. Będzie możliwość zapisania się także On-line, ale link do tego będzie podany później na portalach społecznościowych.

Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci również 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75,00 zł resztę dopłaca Caritas.

Miejsca i daty spotkań przed pielgrzymkowych będą podane w późniejszym terminie.

Ks. Bogusław Tokarz – Przewodnik gr.25 – św. Just   Kom. 505 090 759

6. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas.   Gościom wypoczywającym w naszej Parafii,  życzymy zdrowia miłego wypoczynku oraz obfitych Bożych łask za przyczyną Matki Bożej Pocieszenia .