+

13 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1.Przeżywamy kolejną  Niedzielę Synodalną. „Niedziela głównym wydarzeniem Ewangelizacyjnym w parafii”  Bóg daje nam niedzielę, a w niej niedzielną Eucharystię, aby na chwilę oderwać nas od trudów codzienności i wprowadzić w głębszą relację z Nim samym i ze wspólnotą Kościoła. 

O 16.00 nieszpory i Msza św.

2. Informujemy   że   w okresie wakacyjnym  w dni powszednie jest odprawiana  jedna Msza św. W tym tygodniu: poniedziałek,  środa i piątek o 18.00 , w pozostałe dni  rano 6.30 .

3. W środę – Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 6.30.

4. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w I piątek o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. od godz. 17.00.            W piątek z posługą do chorych udamy się od godz. 8.00. 

5. W I sobotę miesiąca o godz.  6.30 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny  , Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP oraz modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek p. Marii Kucia.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu  czcimy : wtorek – Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej ; środa – św. Tomasza Apostoła ,zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii ;  sobota  – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej- dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”. Przypada Patronalne święto Apostolstwa Chorych –  módlmy  się szczególnie za naszych chorych parafian .

Wszystkim solenizantom  bieżącego tygodnia a wśród nich naszemu Ks. Prałatowi Marianowi życzymy błogosławieństwa    Bożego, opieki    Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Dziękujemy za udział w procesjach w Oktawie Bożego Ciała; dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, niosącym feretrony, obrazy, sztandary, baldachim.

9. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.