+

13 Niedziela zwykła 26.06.2022

Kategorie: Parafialne

1.  Dziś uroczysty apel poległych na Cmentarzu w lesie we wsi Trzetrzewina jako  hołd dla bohaterskich Polaków w miejscu egzekucji  93 osób .  O godz. 14.00 – przejazd banderii konnej z parkingu przy kościele na cmentarz w lesie w Trzetrzewinie. O godz. 14.30 Uroczystości na cmentarzu w Trzetrzewinie obejmujące m. in. montaż słowno-muzyczny, apel poległych złożenie kwiatów,  modlitwa w intencji rozstrzelanych . Zaprasza Partnerstw dla Ziemi Sądeckiej.  

2. W środę , 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. 

Msze św. o 7.00;    9,00    i   16,00.      Składka  do dyspozycji  Ojca Świętego.

Swoimi modlitwami obejmijmy  papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

3. Msze św.:  6.30 – poniedziałek, wtorek, czwartek,; 18.00 –   piątek , sobota.  

4. W tym tygodniu przypada pierwszy    piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W piątek   Adoracja Najświętszego Sakramentu  i spowiedź św. od godz.17.00.

Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00.

Do chorych  z posługą duszpasterską udamy się od godz. 8.00.

6. W I sobotę miesiąca o godz.  18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny  , Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP oraz o 17.30 modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek p. Marii Kucia.

7. W przyszłą niedzielę   zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu  czcimy :

wtorek – św. Ireneusza, biskupa Lyonu, męczennika; środa – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ; sobota – Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej ;  

 9. Czasem wdzięczność trudno ubrać w słowa … wtedy proste-dziękujemy- zawiera wszystko co chce wyrazić  tymi słowami pragniemy złożyć podziękowanie dla Ofiarodawców i Sponsorów za życzliwość, pomoc, wsparcie  Festynu Parafialnego.

W szczególny sposób dziękujemy tym wszystkim parafianom , którzy całym sercem włączyli się w organizacji festynu oraz uporządkowaniu parkingu.

Serdecznie dziękujemy wspólnocie parafialnej, wszystkim   gościom za wspólne chwile radości spędzone wczoraj podczas festynu parafialnego.

Uśmiech, otwartość, wspólnie spędzony czas zaowocują pogłębieniem więzi, jak i też wzajemną troską o siebie i nasze wspólne sprawy.

10.Nadszedł czas wakacji i urlopów. Zadbajmy o to, by nie był to tylko czas odpoczynku, lecz także umocnienia naszej wiary. W czasie zwiedzania ojczyzny i innych krajów zauważmy miejsca szczególnie przez Boga umiłowane, wybrane, naznaczone Jego obecnością.