+

12 Niedziela Zwykła 25.06.2023

Kategorie: Parafialne

1.  Dziś uroczysty apel poległych na Cmentarzu w lesie we wsi Trzetrzewina jako  hołd dla bohaterskich Polaków w miejscu egzekucji  93 osób .  27 czerwca 1940 roku przez Niemców przywiezionych z więzienia w Nowym Sączu.   Po sumie o  godz. 12.20 – przejazd banderii konnej z parkingu przy kościele na cmentarz w lesie w Trzetrzewinie.  O godz. 13.00   Uroczystości na cmentarzu w Trzetrzewinie obejmujące m. in. montaż słowno-muzyczny, apel poległych złożenie kwiatów,  modlitwa w intencji rozstrzelanych . Zaprasza Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej. 

2. W środę rocznica poświęcenie Figury św. Michała Archanioła. O 18.00   Msza św.  a po niej  koronka uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem  

3.W czwartek , 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. o 7.00;    9,00    i   17.00.      Składka  do dyspozycji  Ojca Świętego.

Swoimi modlitwami obejmijmy  papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. Msze św.:  6.30 – poniedziałek, wtorek , piątek , sobota.   ; 18.00 –  środa.

5.W I sobotę miesiąca o godz.  6.30  Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny  , Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP oraz o  modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek p. Marii Kucia.

6. W przyszłą niedzielę   zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu  czcimy :

środa – św. Ireneusza, biskupa Lyonu, męczennika; czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ;    

 8. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2023 r.  

Zapisy przyjmujemy do końca lipca. Każdy uczestnik do 16. roku życia może pielgrzymować wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.      W związku z trudnościami noclegowymi w niektórych miejscowościach prosimy o zabranie namiotów.

Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby.  Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia (i kolejna) – 100,00 zł. Każde dziecko z rodziny do 15. roku życia włącznie płaci tylko 75 zł, resztę pokrywa Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Miejsca i daty spotkań przedpielgrzymkowych podamy w późniejszym terminie.

9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.