+

12 Niedziela Zwykła 23.06.2024

Kategorie: Parafialne

1. „Kim dla mnie jest
Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem.
Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Dziś uroczysty apel poległych na Cmentarzu w lesie we wsi Trzetrzewina jako  hołd dla bohaterskich Polaków w miejscu egzekucji  93 osób .  27 czerwca 1940 roku przez Niemców przywiezionych z więzienia w Nowym Sączu. 
 Po sumie o  godz. 12.20 – przejazd banderii konnej z parkingu przy kościele na cmentarz w lesie w Trzetrzewinie.  O godz. 13.00   Uroczystości na cmentarzu w Trzetrzewinie obejmujące m. in. montaż słowno-muzyczny, apel poległych złożenie kwiatów,  modlitwa w intencji rozstrzelanych . Zaprasza Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej.

 3.Msze św.:  6.30 – poniedziałek, wtorek , piątek , sobota.   ; 18.00 –  środa.

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką,
Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

 5.W środę 3 rocznica poświęcenie Figury św. Michała Archanioła. O 18.00   Msza św.  a po niej  koronka uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem.  

6. W sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To
dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Składka jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

6. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich
obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości.
Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.                                                                          
                                                     

7.Pielgrzymka autokarowa Trzetrzewina – Jasną Górę 2 lipca ( wtorek ) wyjazd godz. 5.30. zapisy do
czwartku.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tace na pokrycie kosztów  wykonanych nowych schodów przy zakrystii prowadzących na strych kościoła.   

9.Obecnie nasz  dekanat  Nowy Sącz – Zachód prowadzi Msze  św.  w  radio RDN . Jutro Ks.  Wikariusz Marek będzie  przewodniczył  Mszy  św.   . 

10. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop
warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.