+

12 Niedziela Zwykła 19.06.2022

Kategorie: Parafialne

1.Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny  , modlimy się o świętość rodzin .

2. Jutro 1 rocznica poświęcenie Figury św. Michała Archanioła. Z tej racji 10 minut przed Mszą św. wieczorną będziemy modlić się koronką uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem.

3. W środę o godz. 19.30 zapraszamy mieszkańców na poświęcenie nowo wybudowanej kapliczki na Krasnym Biczyckim.    

4. Oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy św. o godz. 18.00.                                                                                 Do noszenia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki  – PDMD i klasa IV i klasa V;

Figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas VI i klasy VII  

Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej i  klasy VIII .

Figura Matki Bożej Fatimskiej: Akcja katolicka

Figury :  MB z Dzieciątkiem –   Serca Pana Jezusa –  Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek

poniedziałek – Stanisławy Geniec ,    Marii Kucia,        Władysławy Pasiut; 

wtorek –       Marii Lorek z Nakla;      Marzeny Góra,      Anety Rams; 

środę;           Józefy Tokarczyk ;           Stefani Zawiślan;   Władysławy Dulak; 

czwartek –   Weroniki Lorek    ,         Ireny Plata;              Bernadety Pacholarz ;

piątek  –        Marii Wielgus,                Marii Gródek ,         Panie z Caritas. 

Baldachim, Róże Ojców: –  poniedziałek – Jana Lorka ;  wtorek  – Edwarda Olesiaka;  środę; Ignacego Lorka;  czwartek – Stanisława Gajdy;  piątek – Józefa Żelasko.

Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców i mężczyzn.

Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała;  oraz za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie   domów . 

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z ziół o godz. 18.00. 

6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Msza św. dziękczynna  z okazji zakończenia roku szkolnego w czwartek o godz.9.00 ,zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców , będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Spowiedź dla dzieci w poniedziałek, wtorek i  środę od godz. 17.30.   

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza św.   z procesją  eucharystyczną o godz. 18.00.  Z racji uroczystości w piątek nie   obowiązuje  post od potraw mięsnych.

8.  W sobotę  w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny .

9. Również w sobotę tj. 25 czerwca od godziny 14.00 do 21.00 odbędzie się na placu przykościelnym oraz  łące   przylegającej  do parkingu    Festyn Parafialny.  Uczyńmy  wszystko by to wydarzenie odbyło się w duchu wzajemnego szacunku, bezpieczeństwa   podczas wspólnej zabawy i  korzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.  Zatroszczmy się wspólnie o siebie nawzajem podczas drogi na festyn jak również w trakcie. Prosimy, przybądźcie licznie  ze wszystkimi domownikami, pomóżcie dotrzeć starszym i dzieciom.

Niech to będzie święto Naszej Wspólnoty przeżyte w miłej i kulturalnej atmosferze.    Zachęcamy do przybycia pieszo ponieważ nie przewidujemy miejsc parkingowych. Parkowanie pojazdów przy plebani i w okolicach placu gdzie odbędzie się festyn jest zabronione ze względów bezpieczeństwa  !

 Szczegółowy program znajduje się na  plakatach.  Zapraszamy !

10. W przyszłą niedzielę 26.06.2022  uroczysty apel poległych na Cmentarzu w lesie we wsi Trzetrzewina jako  hołd dla bohaterskich Polaków w miejscu egzekucji  93 osób 27 czerwca 1940 roku przez Niemców przywiezionych z więzienia w Nowym Sączu.   Na obchody zapraszają na   Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania , „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej” oraz Stowarzyszenie Banderia Konna „ISKRA” Dolina Dunajca . O godz. 14.00 – przejazd banderii konnej z parkingu przy kościele na cmentarz w lesie w Trzetrzewinie.   godz. 14.30 Uroczystości na cmentarzu w Trzetrzewinie obejmujące m. in. modlitwę w intencji rozstrzelanych oraz wspomnienie Członków Organizacji Orła Białego

11. Informujemy   że od przyszłej niedzieli  w okresie wakacyjnym  w dni powszednie będzie odprawiana  jedna Msza św.