+

11 Niedziela Zwykła 16.06.2024

Kategorie: Parafialne

1.  Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny  – 25. Rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu., modlimy się o świętość rodzin .

2. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Msza św. dziękczynna  z okazji zakończenia roku szkolnego w piątek o godz.8.00.                                        Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców , będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.        Spowiedź dla dzieci na zakończenie  roku w   środę   od godz. 17.00.  

3. W przyszłą niedzielę 23.06.2024  uroczystość ku pamięci ofiar rozstrzelanych w Trzetrzewinie. Uroczystość rozpocznie się  Mszą św. o godz. 11.00 następnie ok. 12.20 przejazd Banderii Konnej   na Cmentarz w lesie w Trzetrzewinie następnie o godz. 13.00 uroczysty apel poległych obejmujący m. in. modlitwę w intencji rozstrzelanych   oraz montaż słowno-muzyczny  naszej młodzieży.                                  Na obchody zapraszają na   Stowarzyszenie  Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej , Stowarzyszenie Banderia Konna „ISKRA” Dolina Dunajca .    Uroczystość pozwoli w sposób szczególny uczcić pamięć przez lata zapomnianych  bohaterów.

Błogosławieństwo dzieci w ostatnia niedzielę czerwca.

4. Spotkania : środa 18.00  – uczestników jadących na wycieczkę  do Ojcowa; wtorek 18.00 – kółko tenisa.

5. W ostatnim czasie zostały wykonane nowe schody przy zakrystii prowadzące na strych kościoła. Składka na pokrycie kosztów w przyszłą niedzielę. Za ofiarność serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Informujemy   że od przyszłej niedzieli  w okresie wakacyjnym  w dni powszednie będzie odprawiana  jedna Msza św.

7.W tym tygodniu czcimy : w poniedziałek, 17 czerwca – św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

W piątek, 21 czerwca – św. Alojzego Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.