+

10 Niedziela Zwykła 06.06.2021

Kategorie: Parafialne

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.  

3. Oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy św. o godz. 18.00.                         Do noszenia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki  – PDMD i klasa IV i klasa V;

Figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas VI i klasy VII  

Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej i  klasy VIII .

Figura Matki Bożej Fatimskiej: Akcja katolicka

Figury :  MB z Dzieciątkiem –    Serca Pana Jezusa –  Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek

poniedziałek – Stanisławy Geniec ,    Marii Kucia,        Władysławy Pasiut; 

wtorek –       Marii Lorek z Nakla;      Marzeny Góra,      Anety Rams; 

środę;           Józefy Tokarczyk ;           Stefani Zawiślan;   Władysławy Dulak; 

czwartek –   Weroniki Lorek    ,      Ireny Plata;          Bernadety Pacholarz ;

piątek  –        Marii Wielgus,                Marii Gródek ,         Panie z Caritas. 

Baldachim, Róże Ojców: –  poniedziałek – Edwarda Olesiaka;  wtorek  – Jana Lorka;  środę; Ignacego Lorka;  czwartek – Stanisława Gajdy;  piątek – Józefa Żelasko.

Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców i mężczyzn.

Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała;  oraz za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie   domów . 

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z ziół o godz. 18.00. 

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza św.   z procesją  eucharystyczną o godz. 18.00.  Z racji uroczystości w piątek nie   obowiązuje  post od potraw mięsnych.

6.  W sobotę  w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny oraz  wyjątkowo w tym roku nabożeństwo fatimskie . Msza św. o 17.00 kazanie wygłosi ks. Bogusław  Tokarz  – wikariusz z Niskowej. Zgodnie z     tradycją  udamy się w pielgrzymce z figurą Matki Bożej Fatimskiej  do Kościoła w Niskowej. Około 18.25 spotkanie    na granicy parafii z pielgrzymami z Niskowej , o godz. 19.00 uroczysta Msza św. potem różaniec  i Apel Maryjny oraz  indywidualny powrót do domów.  

O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Różę Matek Anety Rams.  Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę  zbiórka do puszek  na Uniwersytet  Papieski  Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Dziękuję Firmie Perfect Garden Usługi Ogrodnicze z Trzetrzewiny :Annie i Mieczysławowi Pasiut oraz Celinie i Leszkowi Lorkowi   za prace ogrodnicze na miejscu na którym stanie  Figura Świętego Michała Archanioła.

9. Informacja – dla mieszkańców Biczyc Górnych i Dolnych   w piątek od godz. 22.00 do 7.00 z związku z wymianą głównej rury wodociągowej będzie przerwa w dostawie wody.