+

1 Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Parafialne

1.  Dziś po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.   Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. W  za pobożny udział w Gorzkich Żalach i drodze krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.                                                                                                       3. W tym tygodniu  spowiedź przed I piątkiem ; od 16.30 czwartek i piątek.

4. W środę o godz. 16.45 spotkanie powtórkowo- modlitewne dzieci komunijnych w raz z rodzicami.      Po mszy św. wieczornej spotkanie z Caritasem.

5. W I czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa  o godz. 17.00  zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej, modlitwę różańcową poprowadzi Akcja Katolicka.   

6. W I piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia , od godz. 16.30 spowiedź;  o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. a po   niej Nabożeństwo do NSPJ  i zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci.

o 19.30  Droga Krzyżowa dla młodzieży ; o godz. 9.00 w sobotę dla dzieci.

7. W I piątek miesiąca  do chorych udamy się ; ks. Proboszcz od godz. 11.00; ks. Wikariusz  od godz. 15.00.

8.W I sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek , o 17.00 Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę Matek Marii Lorek z Centrum .

9. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa.

10. Spotkania : wtorek  po wieczornej Mszy św. : ministranci i lektorzy ;  – środa o 19.00 sala gimnastyczna lektorzy ; w sobotę po drodze krzyżowej – schola.  

11. W przyszłą niedzielę składka  na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła , również aa tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

12. Renowacja Misji Świętych w naszej Parafii będzie od 15 do 19 marca 2020 r. Poprowadzi o. Antoni Paździorko -Redemptorysta od dziś w podczas każdej Mszy św. będziemy wspólnie odmawiać modlitwę dla uproszenia błogosławieństwa Misjom Świętym.

12. Składamy „Bóg zapłać” parafianom, którzy czasie Nabożeństwa 40-godzinnego przewodniczyli adoracji  , zwłaszcza dziękujemy Różom Różańcowym, Młodzieży, i dzieciom, dziękujemy tym wszystkim, którzy przychodzili na adorację.