+

1 Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Parafialne

  1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i o 11.00. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. W Polsce za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00; dla młodzieży o godz. 19.00(dla Gimnazjalistów jest to również przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania); dla dzieci w sobotę o godz. 9.00.

 

  1. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5.W sobotę od godz. 9.00 prosimy do sprzątania: – placu wokół kościoła  tradycyjnie rodziców dzieci klasy II.

  1. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał wielkanocne baranki Caritas oraz paschaliki.

Składka w  przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów  ogrzewania kościoła.

 

  1. 7. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  2. Rekolekcje Wielkopostne ( Fatimskie) przeżywać będziemy od 15  do  19 marca tj. rozpoczęcie w środę a zakończenie w niedzielę .  Poprowadzi je Ks. Władysław Pasiut   przełożony Wspólnoty Saletynów w Mysłowicach.   Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.
  3. Składamy „Bóg zapłać” parafianom, którzy czasie Nabożeństwa 40-godzinnego przewodniczyli adoracji , zwłaszcza dziękujemy Różom Różańcowym, Młodzieży, i dzieciom, dziękujemy tym wszystkim, którzy przychodzili na adorację.