+

1 Niedziela Wielkiego Postu- 26.02.2023

Kategorie: Parafialne

1.  Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i drodze krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ;   natomiast :  w środę  o 17.30  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i  Koronka uwielbienia Boga ze Św. Michałem Archaniołem    ,  w I piątek   o 6.30 i 17.30.

 3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

4. W tym tygodniu w I czwartek o godz. Po Mszy o 6.30 Akcja katolicka poprowadzi modlitwę o pokój oraz o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

5. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątki :   o godz.17.00 (w I piątek poprowadzi Akcja Katolicka), dla młodzieży o 20.00 ;  w sobotę o godz.9.00 dla dzieci.

6.W piątek o godz. 18.15 zapraszamy na projekcję jednego z najgłośniejszych filmów religijnych ostatnich lat „Bóg nie umarł” . Akcja filmu rozgrywa się na jednym z uniwersytetów, młody student   już na pierwszych zajęciach z filozofii jest zaszokowany zachowaniem profesora, który z całą stanowczością twierdzi, że Bóg umarł. Zmusza on studentów do zapisania tej tezy na kartce i podpisania jej swoim imieniem i nazwiskiem. Studenci posłusznie wykonują polecenie wykładowcy, tylko jeden  opiera się, mówiąc, że jako człowiek wierzący nie może podpisać się pod takim twierdzeniem. Zaskoczony profesor chcąc opornego studenta skompromitować w oczach kolegów i koleżanek zgadza się, aby na kilku zajęciach przedstawił racjonalne „dowody” na istnienie Boga, w którego on absolutnie nie wierzy.

7. Spowiedź święta w I środę i I piątek  od godz.16.30.

Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00.

8.  W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Po prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

9. Od przyszłej niedzieli Caritas  będzie rozprowadzał wielkanocne baranki i paschaliki  . 

 „Bóg zapłać”  za  dostarczane artykuły żywnościowe na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Artykuły można jeszcze dostarczyć  na plebanię  do piątku w godz. od 9:00 do 13:00. 

10. Rekolekcje wielkopostne od czwartku 17 marca  do poniedziałku 20 marca 2023 . Poprowadzi je  o. Mieczysław Hałaszko ze zgromadzenia księży Oblatów.   Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

11. W dalszym ciągu trwają  prace renowacji,   ścian wewnętrznych  prezbiterium .

 Składam serdeczne „Bóg zapłać „ za ofiary składane  na ten cel.   

11. Składamy „Bóg zapłać” parafianom z wyznaczonych rejonów , którzy czasie Nabożeństwa 40-godzinnego przychodzili na adorację  oraz  prowadzącym adoracje  , zwłaszcza zelatorkom i zelatorom Róż Różańcowych .