+

1 Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022

Kategorie: Parafialne

1.  Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.  

2. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i drodze krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i  Koronka uwielbienia Boga ze Św. Michałem Archaniołem.

5.W czwartek, 10 marca, rozpoczniemy  nowennę przed uroczystością Świętego Józefa.

6. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątek o godz.17.00 dla dorosłych, o 19.30 dla młodzieży;  w sobotę o godz.9.00  dla dzieci.

7. W przyszłą niedzielę składka  na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła .

8. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

9. Od przyszłej niedzieli Caritas  będzie rozprowadzał wielkanocne baranki i paschaliki  .   

10. Rekolekcje wielkopostne od  16 do 19.03.22 . Poprowadzi je  ks. prał. Henryk Krzyżanowski  z diec. sandomierskiej.   Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.

11. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny. Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach. Paczka nie powinna przekroczyć 17 kg. Powinny się w niej znaleźć określone produkty. Listę tych produktów można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii lub otrzymać w kancelarii. Można indywidualnie taką paczkę przygotować lub też dostarczyć poszczególne artykuły do naszej parafii. Paczki i artykuły będziemy zbierać na plebani od wtorku do soboty w godz. od 9:00 do 13:00.  

12. Składamy „Bóg zapłać” parafianom z wyznaczonych rejonów , którzy czasie Nabożeństwa 40-godzinnego przychodzili na adorację  oraz  prowadzącym adoracje  , zwłaszcza zelatorkom i zelatorom Róż Różańcowych .

13. Dziękujemy za złożone w Środę Popielcową ofiary na tacę, które będą przeznaczone na cele charytatywne w diecezji i w naszej parafii a także za ofiary złożone do puszek, które zostały przeznaczone na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.