+

V Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Parafialne

1. Dziś na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
2. Msze św. od poniedziałku wieczorem będą odprawiane o godz. 18.00.

3. W środę o godz. 16.30 katecheza dzieci kl. II wraz z rodzicami.
4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji dziecka poczętego. W każdej godzinie i minucie umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nienarodzone dzieci. One wołają o pomoc również do ciebie. Nie zwlekaj. Na mszy o godz. 18.00 możesz się przyczynić do ich ocalenia podejmując Duchową Adopcję, która polega na modlitwie w int. jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.
5. W środę o godz. 18.00 młodzież kl. III gimnazjum przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania jako dar duchowy odnowi przyrzeczenie abstynencji .
6. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 17.30; dla młodzieży o godz. 19.00, dla dzieci w sobotę o godz. 9.00 .
7. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z Zelatorami Róż Ojców i Matek i omówienie Adoracji na Triduum Paschalne.

8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. O godz. 11.00 przed kościołem poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Prosimy, aby palmy do konkursu pozostawić w kościele. Każda palma musi być podpisana (imię i nazwisko, adres zamieszkania, wiek autora, numer telefonu).

9. Składka z Niedzieli Palmowej przeznaczona jest jako jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. W kaplicy MB Fatimskiej u przedstawicieli Caritasu można nabywać Baranki i Paschaliki Wielkanocne . Do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Kiedy Można nabyć własnoręcznie wykonane palmy , dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie letniego wypoczynku Oazowego Dzieci.

11. Jak co roku organizowany jest wyjazd młodzieży w Niedzielę Palmową do Tarnowa na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zapisy do piątku w kancelarii lub zakrystii.

12. W środę (11 marca) odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omówiliśmy dotychczas wykonane prace. Planujemy ; a) w kaplicy cmentarnej pomalowanie ścian wewnątrz oraz (b) w kościele renowację ławek .
13. Spotkania ; Ministranci i lektorzy w środę po Mszy Św. wieczornej ;
PDMD w sobotę o 10.00