+

Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024

Kategorie: Parafialne

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.

2. W środę 29 maja przypada 4 rocznica śmierci śp. Ks. prałata Mariana Stępnia. Zapraszamy na mszę św. za śp. ks. Prałata o godz. 18.00 następnie  –  w duchu wdzięczności za posługę w naszej parafii – w procesji udamy się do grobu  , by modlić się   aby   radował się wiecznie w niebieskiej chwale. 

3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. o 7.00, 10.00 i 16.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz.10.00. 

Składka    na hospicja i wyznaczone cele charytatywne w diecezji.

Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne   by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz.18.00.

5. Do noszenia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki  – PDMD i klasa IV ;

Figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klasy  V i VI ;  

Figura Matki Bożej – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej i klasy VII i  VIII ;

Figura Matki Bożej Fatimskiej: Akcja katolicka

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek ( czwartek Józefy Tokarczyk –i Weroniki Lorek  , piątek – Stefanii Zawiślan i Anny Jurczak; sobota – Ireny Plata i Marii Kucia;  niedziela  – Marii Jacak i Władysławy Pasiut).

Figura Serca Pana Jezusa czwartek  – Stanisławy Geniec  ;  piątek – Marzeny Góra , sobota – Bernadety Pacholarz ; niedziela –Marii Lorek z Centrum 

Baldachim :  czwartek – Rada Parafialna; oraz  Róże Ojców: piątek – Józefa Żelasko ; sobota – Józefa Lorka ; niedziela – Stanisława Gałęziowskiego.  Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców .

6. Do końca maja trwa w naszym kościele i przy kapliczkach wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do licznego udziału.

7. W I sobotę   o 17.30  − różaniec   poprowadzi Róża Matek Bernadety Pacholarz.

8. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.

9. Obecnie trwają prace przy renowacji schodów z zakrystii na strych kościoła , ora renowacja nagrobku ks. Bardla.

Dziękuję Firmie Perfect Garden p. Anny Pasiut  za wykonanie przed kościołem jubileuszowego klombu.

10.Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia  jubileuszu 100-lecia konsekracji naszego kościoła i parafii 6.06.2024 i Festynu Rodzinnego 8.06.24 – spotkanie komitetu jubileuszowego  w poniedziałek po wieczornej Mszy św.  .