+

Święto Świętej Rodziny – 28.12.2014 r.

Kategorie: Parafialne

  1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 z Nieszporami. Suma w intencji małżonków przeżywających 50 i 25 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.  

    2.  We środę ostatni dzień roku 2014. Msza św. rano o godz. 6.30 a o godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynne             na zakończenie „starego roku” , Nieszpory z kazaniem a po nim przebłagalne Suplikacje i dziękczynne              Te Deum. Po tym Nabożeństwie Msza św..

 

  1. W czwartek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze św. tak jak w niedzielę: o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 16.00.

 

  1. W I piątek od godz. 16.30 spowiedź oraz Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwem do NSPJ i o godz. 17.30 Msza św. Po niej zamiana Tajemnic Różańcowych dla dzieci i młodzieży. Do chorych udamy się od godz. 8.00  .  

 

  1. W I Sobotę miesiąca Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP rano o godz. 6.30.

 

  1. W przyszłą niedziele po prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

 

  1. Od poniedziałku rozpocznie się Wizyta duszpasterska  naszej parafii, czyli kolęda. Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterza czyli przedstawiciela Kościoła w naszych domach. Duszpasterz, jak nakazuje Kodeks Prawa Kanonicznego – powinien raz w roku nawiedzić domy wiernych, wspólnie z rodziną modląc się i udzielając  Bożego błogosławieństwa.

         Kapłan winien zainteresować się życiem religijnym rodziny, religijnym wychowaniem dzieci, czytaniem             prasy katolickiej, udziałem rodziny w życiu parafii. 

        Kapłan przewodniczy modlitwie, ale wszyscy obecni powinni włączyć się w modlitwę. Na zakończenie                  modlitwy odbywa się ucałowanie Krzyża wyrażając wiarę naszej rodziny. Na ucałowanie Krzyża                            powinniśmy wszyscy uklęknąć.

        Przed przybyciem kapłana ministranci poprowadzą modlitwę . 

       Porządek Wizytacji Duszpasterskiej:

        Poniedziałek – godz. 8.00 – Trzetrzewina Łysa Góra

                                            Trzetrzewina nad Klęczanami

   Wtorekgodz. 8.00  Trzetrzewina Zagrody 

                                                 Krasne Potockie i Trzetrzewina 

        Środa –   godz. 8.00 –  Trzetrzewina

                                                  Biczyce Dolne od zakrętów

 Piątek    – od godz. 9.00  –  Trzetrzewina   Niwy 

                                                Trzetrzewina za Szkołą,

 Sobota – godz. 8.00 –  Trzetrzewina Nakle 

                                          I Krasne Biczyckie