+

Ofiarowanie Pańskie 02.02.2020 r.

Kategorie: Parafialne

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2.  W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

3.W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ; w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17.30 a w I piątek rano i wieczorem.       

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W I czwartek,   po Mszy św.  Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę różańcową , będziemy dziękować   za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz  prosić  o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.  Do chorych udamy się od godz. 8.30.

Od godz. 16.30  spowiedź oraz Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwem do NSPJ i o godz. 17.30  Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży gimnazjum.

5. W tym tygodniu czcimy : środę  –  św. Agatę, męczennicę sycylijską z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół; czwartek –  Świętych  Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników z Dalekiego Wschodu.

6. Miesiąc Luty poświęcony jest w całym kościele modlitwom za konających. Módlmy się za wszystkich konających na świecie, aby Bóg w miłosierdziu swoim udzielił im przebaczenia grzechów.