+

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 31.03.2024

Kategorie: Parafialne

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.  Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy.     Msze św. o godz. 7.00;  9.00; 11.00 i o godz. 16.00  .

2. Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych.

3. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny.      Msze Święte będą o godz.   7.00 ,    9.00 ,     11.00.   Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII. 

5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Zmiana tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

4. W tygodniu  I czwartek  , I piątek i I sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek o 17.30 modlitwa w intencji powołań do służby Bożej -Akcja Katolicka , w sobotę 17.30 – modlitwa różańcowa   , poprowadzi Róża Matek  Weroniki Lorek .                                          I piątek do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Wikariusz od godz. 8.00. Ks. Proboszcz  od godz. 9. 30.

6. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy brali udział oraz włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego:                                    a) scholii, grupie młodzieżowej, liturgicznej służbie ołtarza ministrantom , lektorom , ceremoniarzom  z ich opiekunem Ks. Wikariuszem.                                           b) panu kościelnemu, panu organiście, pani Kucharce , Szafarzom Eucharystii              c) parafianom z  Trzetrzewiny Zagroda za przygotowanie świątyni, ołtarza adoracji, grobu Pańskiego .                                                                                                                             d) Dzieciom i młodzieży z Szkolnego Koła caritas za  zbiórkę żywności dla osób potrzebujących.                                                                                                                         e) Paniom naszego parafialnego oddziału Caritas,  rozprowadzenie baranków i paschalików; za odwiedzenie osób chorych, starszych i  potrzebujących.                                                                                                                        f) Parafianom za produkty spożywcze ofiarowane na stół wielkanocny.                                                       g) Dziękujemy Wam za wszystkie  ofiary składane w naszej  świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

7. Życzenia : W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA  , chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.  I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.