+

Niedziela Palmowa 24.03.2024

Kategorie: Parafialne

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa.  

Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz.11.00.  

2. Dziś o godz. o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z ostatnią nauką pasyjną i Msza św.  

3. Już po raz siódmy dzisiejszego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, jednej z wielu bohaterskich polskich rodzin, którzy chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.  

4. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.

 5. Składam „Bóg zapłać”: za posługę w kościele podczas Rekolekcji św.

– p. Kościelnemu, Organiście  

– Delegacji za podziękowanie O. Rekolekcjoniście   

– Pani Kucharce za przyrządzanie posiłków podczas Rekolekcji i spowiedzi.

– Wszystkim, którzy brali udział w  tych Rekolekcjach.

6. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękowali za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa  do godz.23.00.

O 21.00 modlitwę różańcową  o nowe powołania kapłańskie i zakonne,     poprowadzi Akcja Katolicka.  

W tym roku pragniemy kontynuować akcję  „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów  jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek   a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy za konkretnego kapłana .

7. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela.     Obowiązuje post ścisły.

Adoracja od godz. 8.00 , Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.   Droga Krzyżowa o  godz. 1730 , Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00.

Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. 

Z racji Wielkiego Piątku proszę o przybranie przydrożnych krzyży.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do 24.00.

8. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym „Grobie Pańskim” od 8.00 do 16.30.    

Błogosławieństwo  pokarmów  o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

 LITURGIA  WIGILII   PASCHALNEJ  i  REZUREKCJA.

Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”.  Na wieczorną liturgię zabierzmy świece.

Prosimy do niesienia: baldachimu–  Radę Parafialną ; chorągwie –  Różę Ojców; Edwarda Olesiaka ; feretrony i figury ;  Obraz św. Stanisława Kostki – PDMD; figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas VII  ; Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej; Figura MB z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek; Marii Lorek z Centrum i Władysławy Pasiut, Figura Serca Pana Jezusa Róża Ojców;  Józefa Żelasko.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO-  Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00 i 16.00

W Niedziele Zmartwychwstania zasiądźmy wszyscy w rodzinach do tradycyjnego wielkanocnego śniadania.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII. 

Prosimy aby zadbać o porządek na grobach bliskich zmarłych.