+

Niedziela Palmowa 02.04.2023

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz.11.00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2.  W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!

3. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu.

4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa  do godz.23.00.

O 21.00 modlitwę różańcową  o nowe powołania kapłańskie i zakonne,     poprowadzi Akcja Katolicka.  

W tym roku pragniemy kontynuować akcję  „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów  jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek   a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy za konkretnego kapłana .

5. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela.     Obowiązuje post ścisły.

Adoracja od godz. 8.00 , Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.   Droga Krzyżowa o  godz. 1730 , Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00.

Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. 

Z racji Wielkiego Piątku proszę o przybranie przydrożnych krzyży.

Adoracja Najświętszego Sakramentu 24.00.

6. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim  od 8.00 do 16.30.  

Błogosławieństwo  pokarmów  o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

 LITURGIA  WIGILII   PASCHALNEJ  i  REZUREKCJA.

Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”.  Na wieczorną liturgię zabierzmy świece.

7. Prosimy do niesienia: baldachimu–  Radę Parafialną ; chorągwie –  Różę Ojców; Edwarda Olesiaka ; feletrony i figury ;  Obraz św. Stanisława Kostki – PDMD; figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas VII  ; Figura MB – dziewczęta z Grupy Młodzieżowej; Figura MB z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek; Marii Lorek z Centrum i Władysławy Pasiut, Figura Serca Pana Jezusa Róża Ojców;  Józefa Żelasko.

8. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO-  Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00 i 16.00

W Niedziele Zmartwychwstania zasiądźmy wszyscy w rodzinach do tradycyjnego wielkanocnego śniadania.

9.  Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte będą o godz. 7.00 , 9.00 , 11.00.

Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII. 

10. Prosimy aby zadbać o porządek na grobach bliskich zmarłych.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wśród nich p. Ryszardowi Ledniowskiemu – kościelnemu,  życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.