+

Niedziela Miłosierdzia

Kategorie: Parafialne

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby za jej odmówienie  dostąpić odpustu zupełnego.  O godz. 16.00   Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na rzecz  podopiecznych Caritas.

Diecezjalne uroczystości święta Caritas odbędą się  w sobotę 4 maja  o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach .

3. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.  

3. W środę, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe   po Mszy  o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 16.00. Zachęcamy by podtrzymywać piękną tradycję śpiewania pieśni i  Litanii do Matki Bożej  przy Kapliczkach. Prosimy o to Matki i Ojców szczególnie z Róż Różańcowych , zachęcamy do włączenia się młodzież i dzieci.  

4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.00; 9.00 i 16.00   będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

6. W sobotę o 17.30  − różaniec fatimski poprowadzi Róża Matek Władysławy Dulak.

7. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.

8. W przyszłą niedzielę  rozpoczynamy Misje Święte ,to wydarzenie największej rangi w duchowym życiu Parafii. Przeprowadza się je raz na 10 lat, a niejednokrotnie i rzadziej. Misje Święte  mają zrewidować wiarę w człowieku i mają na nowo osadzić go na fundamencie wiary. Słowo Boże głosić będą  dwaj O.O Redemptoryści pod przewodnictwem o. Antoniego Paździorko CSsR z Gdyni. Dziś z program Misji Świętych w godzinach popołudniowych zostanie dostarczony do wszystkich domów przez Ministrantów i Lektorów. Prosimy o modlitwę na ten szczególny czas ewangelizacji, za Ojców misjonarzy i za naszą Rodzinę Parafialną.

9. Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II.  Są to 9-tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze  spotkanie we wtorek 30 kwietnia o godz. 17,30 w Sali Przemienienia Pańskiego