+

Niedziela Miłosierdzia 07.04.2024

Kategorie: Parafialne

 1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Jest to patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.  Paniom naszego Parafialnego Oddziału Caritas wyrażamy podziękowanie za ich posługę i życzymy z racji ich święta wielu Bożych łask.   Dziękujemy za ofiary składane dziś do puszek przed kościołem , którymi wspieramy dobre dzieła naszej Diecezjalnej CARITAS.  Za odmówienie Koronki przed Najśw. Sakramentem można zyskać odpust zupełny.

2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć zobowiązanie,   modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.  

3.  W piątek o godz. 18.00 kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania odnowią przyrzeczenia abstynencji.  

4. 14 kwietnia w Kościele katolickim Niedziela Biblijna i 8. Narodowe Czytanie Pisma Świętego . Pod hasłem „Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła”.     Zapraszam do uczestniczenia w słuchaniu Pisma Świętego 15 minut przed każdą Mszą św.

5. W przyszłą niedzielę z Palotyńskiego Sekretariatu Misyjnego wygłosi kazania i rozprowadzał będzie materiały misyjno-religijne ks. palotyn Jerzy Gugała SAC. 

6. Dziś odbywają  się   wybory samorządowe w Polsce.   Wybieramy ; prezydentów , burmistrzów, wójtów i radnych.   Przypominamy , że od decyzji każdego  wyborcy zależy, jak będzie wyglądać Polska.    Udział w wyborach i świadomie oddany głos jest naszym obowiązkiem moralnym.

7. W najbliższym czasie dokonamy odnowienia drewnianych schodów prowadzących z zakrystii na strych kościoła.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wśród nich p. Ryszardowi Ledniowskiemu – kościelnemu,  życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.