+

Boże Narodzenie 25.12.2022

Kategorie: Parafialne

1. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

2. Jutro msze św. do południa  o 7.00,  9.00  i 11.00 nie będzie Mszy po południu o 16.00, natomiast w dni powszednie będzie 1 msza św. rano o 6.30.

3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.

wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Poświęcenie wina.

środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia.

piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

4. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, czyli w przypadające w poniedziałek święto Świętego Szczepana, diakona i męczennika, tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkół katolickich.  

5. Od wtorku w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin błogosławieństwo Boże, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty.

6. Plan kolędy jest następujący  :   od godz. 8:00

Wtorek: Ks. Marek – TRZETRZEWINA NAD KLĘCZANAMI – od p. Dariusza Mordarskiego do p. Krystyny Pasiut.

Środa:  

Ks. Proboszcz-  KRASNE POTOCKIE, TRZETRZEWINA – od p. Mariana Pasiuta do p. Bartłomieja Leśniaka

Ks. Marek – TRZETRZEWINA ZA SZKOŁĄ, KOŁO DROGI –  od p. Józefa Zawiślana do p. Stanisława Zawiślana

Czwartek:

Ks. Proboszcz –TRZETRZEWINA ŁYSA GÓRA CZ I – od p. Marii Lorek do p. Arkadiusza Kamińskiego

Ks. Marek – TRZETRZEWINA ZAGRODY, PAGOREK –  od p. Adama Szkarłata do p. Edwarda Zawiślana

Piątek:

Ks. Proboszcz – RZETRZEWINA ŁYSA GÓRA CZ II –  od p. Stanisława Ledniowskiego do p. Marty Kamińskiej

Ks. Marek – BICZYCE GÓRNE, LEWA STRONA DROGI I PODLESIE –  od p. Marii Kasieczka do Sylwestra Matysiaka

Sobota:    

Ks. Proboszcz  –  TRZETRZEWINA – od p. Dariusza Kowalczyka do p. Władysława Czaji

Ks. Marek – TRZETRZEWINA NAD ZAKRĘTAMI –  od p. Edwardy Lork do p. Anny Rogalskiej

Poniedziałek: 02.01.2023

Ks. Proboszcz  – TRZETRZEWINA KOŁO CMENTARZY –  od p. Bronisława Lorka do p. Rafała Krzyształa

Ks. Marek – I KRASNE BICZYCKIE – od p. Tomasza Lorka do p. Pawła Ledniowskiego

7. Życzenia :  

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.