+

9 Niedziela Zwykła 02.06.2024 r

Kategorie: Parafialne

1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

2. Oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy św. o godz. 18.00.                                                                                 Do noszenia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki  – PDMD i klasa IV   

Figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas: V i  VI i klasy VII  

Figura MBdziewczęta z Grupy Młodzieżowej i  klas: VII i VIII .

Figura Matki Bożej Fatimskiej: Akcja katolicka

Figury :  MB z Dzieciątkiem –   Serca Pana Jezusa –  Obraz Serca Pana Jezusa – Róże Matek

poniedziałek – Stanisławy Geniec , Marii Kucia,  Władysławy Pasiut; 

wtorek –       Marii Lorek z Nakla;      Marzeny Góra,      Anety Rams; 

środę;        Józefy Tokarczyk ;           Stefani Zawiślan;   Krystyny Lorek; 

czwartek –   Weroniki Lorek    ,  Ireny Plata;     Bernadety Pacholarz ;

piątek  –        Marii Lorek  z Centrum,    Marii Jacak ,       Panie z Caritas. 

Baldachim, Róże Ojców: –  poniedziałek – Józefa Lorka ;  wtorek  – Edwarda Olesiaka;  środę; Stanisława Gajdy;  czwartek – z Rady Parafialnej  ;  piątek – Józefa Żelasko.

Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców i mężczyzn.

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z ziół o godz. 17.00. 

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. 

Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 9.30 , ks. Wikariusz od godz. 8.00 .      Od 17.00   spowiedź , o godz. 18.00. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu     z procesją  eucharystyczną.                                                    Z racji uroczystości w piątek nie   obowiązuje  post od potraw mięsnych.

5.  W sobotę  w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny .

6.Drodzy, jak to już zostało powiedziane na początku, jak można czytać na plakatach, banerach, jak też słyszycie pewnie od wielu  miesięcy, w tym tygodniu rozpoczniemy   świętowanie  jubileusz 100-lecia  naszej parafii.

Myślę, że ważnym jest sobie dobrze uświadomić, co świętujemy.  

  – świętujemy coś co się wydarzyło 10.04.1924  konsekracja kościoła i 10.05.1925 r. – otóż przy  kościele  została erygowana parafia M B Pocieszenia czyli została erygowana wspólnota wiernych w granicach  terytorium Trzetrzewiny , Biczyc Górnych( Polskich) , Biczyc Dolnych ( Niemieckich), Krasne , Szymanowice i Niskowa  z własnym kościołem i własnym księdzem. Niby to wszystko było wcześniej, ale właśnie tego 10.05.1925   r. nastąpiły niejako zaślubiny –  przestaliśmy być tylko mieszkańcami Trzetrzewiny , Biczyc Górnych( Polskich) , Biczyc Dolnych ( Niemieckich), Krasne , Szymanowice i Niskowa    a zaczęliście być wspólnotą.

Ks. Mazur przestał nie tylko być takim dojeżdżającym księdzem, który dziś jest jutro nie ma, ale został z tą wspólnotą i miejscem związany.  

Mało tego, i jedni i drudzy zaczęli też mieć za siebie wzajemną odpowiedzialność.  

 Drodzy, niech to rozpoczęcie świętowania jubileuszu w najbliższy czwartek, które potrwa do 18.05.2025 r, będzie dla każdego z nas-jubilatów oraz dla tych, którzy tę parafię-jubilatkę będą nawiedzać w tym czasie, okazją do tego, by przywracać Panu Bogu w swoim życiu, w swoim domu pierwsze miejsce.

Duchowe przygotowanie do rozpoczęcia Jubileuszu poprowadzi o 18.00 w poniedziałek , wtorek i środę ks. Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II ks. mgr Paweł Broński.

W czwartek 06 czerwca o 17.00 Msza św. z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego , błogosławieństwo dzieci oraz po zakończeniu przy plebani dla wszystkich dzieci loteria fantowa, tańce integracyjne i różnego rodzaju słodkości.

Sobota 8 czerwca Festyn Rodzinny bez alkoholowy na stadionie w Trzetrzewinie od 15.00 do 21.00.  zapraszają: Proboszcz  Parafii oraz Sołtysi wsi Trzetrzewina i Biczyc Górnych.